Zalety systemów szalunkowych

Jeśli budujesz domy jednorodzinne, bliźniaki czy inne stosunkowo niewielkie obiekty, możesz oczywiście zdecydować się na klasyczne deskowanie z desek sosnowych. Bez wątpienia mają one pewne zalety, jednak, musisz przyznać, ich każdorazowe przygotowywanie zajmuje stosunkowo dużo czasu, który można byłoby dużo lepiej wykorzystać. Poza tym nie zapewniają one najwyższej jakości powierzchni, wymuszając jej późniejsze wykańczanie. Alternatywą, i to wcale nie taką drogą, są systemy szalunkowe. Gotowe szalunki budowlane składają się z drewnianej sklejki bądź płyty trójwarstwowej oraz metalowych okuć bądź całej ramy. Do tego dochodzą oczywiście m.in. metalowe stemple.

Szybki montaż

Ponieważ wszystkie elementy systemów szalunkowych są już gotowe, ich montaż przebiega naprawdę szybko i sprawnie. Po ich zmontowaniu uzyskaną w ten sposób formę po prostu wypełnia się betonem. Gdy beton zwiąże i stężeje, szalunki budowlane wystarczy ustawić obok bądź powyżej i można wykonać kolejne elementy budynku. Do dyspozycji mamy oczywiście zarówno ścienne, jak i stropowe szalunki budowlane. Warto jednak pamiętać też, że ścienne systemy szalunkowe dostępne są w wersji lekko- oraz ciężkogabarytowej.

Gładka powierzchnia

Niewątpliwą zaletą systemów szalunkowych jest również fakt, że ich konstrukcja zapewnia maksymalną precyzję. Poza tym zastosowane w tego typu szalunkach budowlanych materiały pozwalają uzyskać możliwie gładką i równą powierzchnię. Dzięki temu, szczególnie w przypadku obiektów, których wnętrza mają mieć charakter industrialny, inwestor będzie mógł całkowicie zrezygnować z wykańczania ścian lub sufitu, pozostawiając betonową wylewkę widoczną.

Optymalny koszt wynajmu

Na koniec chcielibyśmy zwrócić Twoją uwagę na fakt, że obecnie koszt wynajmu profesjonalnych systemów szalunkowych w Togaj jest porównywalny do kosztów, jakie Twoja firma musiałaby ponieść korzystając z tradycyjnego deskowania sosnowego.

Decydując się na gotowe szalunki budowlane nic tak naprawdę nie tracisz! Zyskujesz natomiast czas, znacząco przyspieszając postęp prac na budowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *