Gotowe szalunki fundamentowe – co musisz o nich wiedzieć?

To fundamenty mają zapewniać równomierne rozłożenie ciężaru całego budynku na gruncie, a co za tym idzie, chroniąc go przed niekontrolowanym osiadaniem, a nawet przed całkowitym zniszczeniem konstrukcji. Kluczowa jest więc dbałość o precyzję przy wylewaniu ław fundamentowych oraz odpowiednie warunki na czas wiązania betonu. Samodzielne wykonanie deskowania z desek pozwoli oczywiście uzyskać całkiem zadowalające efekty. Dziś jednak z pomocą na budowie przychodzą systemowe szalunki do fundamentów – dostępne na wynajem lub z możliwością zakupu zestawu na własność.

Czym są gotowe szalunki fundamentowe?

To przygotowane do montażu systemy, na które składają się w całości zabezpieczone metalową ramą blaty szalunkowe ze sklejki oraz takie elementy jak:

Dla przykładu oferowane przez nas na wynajem szalunki fundamentowe to blaty o szerokości 90, 120 lub 150 cm i wysokości 25, 30, 40, 50, 60, a nawet 90 cm

Zalety gotowych szalunków do fundamentów

Nie ulega żadnym wątpliwościom, że gotowe szalunki do fundamentów pozwalają w prosty sposób zoptymalizować koszty związane z realizacją tego etapu inwestycji. Mogą być one wykorzystywane bowiem wielokrotnie, co jest dużym plusem zarówno przy wynajmie, jak i zakupie gotowego systemu na własność. Ich największą zaletą jest jednak to, że pozwalają one znacząco przyspieszyć tempo prac, przy jednoczesnym odciążeniu pracowników.

Co wybrać – wynajem czy zakup szalunków do fundamentów?

Ostateczną decyzję powinniśmy podjąć uwzględniając nasze realne potrzeby. Jeśli mamy odpowiednią przestrzeń magazynową i stawiamy jednocześnie wiele różnego rodzaju budynków, najbardziej korzystny może okazać się zakup systemowych szalunków do fundamentów. Jeśli nasza firma skupia się na realizacji pojedynczych inwestycji lub stawiamy dom we własnym zakresie dla nas samych wynajem wyjdzie nas pewnie koniec końców taniej. Szczególnie, że w wypożyczalni sprzętu budowlanego Togaj nie trzeba długo czekać ani na przygotowanie indywidualnej oferty wynajmu ani na dostawę gotowych szalunków, a wycena z projektu jak i transport na budowę są całkowicie bezpłatne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *