Wynajem szalunków budowlanych czy kupno – co wybrać?

Bez względu na to, jaki obiekt stawiamy, ich zastosowanie jest po prostu niezbędne do wykonania ław i stóp fundamentowych czy też ścian i stropów. Jako właściciel firmy budowlanej musisz więc podjąć tylko decyzję, z jakiego typu szalunków korzystać ma Twoja ekipa oraz czy bardziej opłaca Ci się je kupić czy może jednak wynająć? W tym artykule postaramy się przede wszystkim przedstawić aspekty, które warto wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o zakupie bądź wynajmie szalunków budowlanych.

Rodzaj szalunków a koszt ich zakupu lub wynajmu

Najtańszą opcją są oczywiście zwykłe sosnowe deski. I choć wykonanie z nich deskowania nie sprawia większych problemów, to zdecydowanie jest to pracochłonne, a zużycie desek jest dość duże. Oczywiście deskowanie można wykorzystać ponownie, sprzedać czy zużyć na poszycie dachu, jednak nie zawsze jest to też po prostu odpowiednie rozwiązanie. Deski wymuszają dodatkowe prace związane z wykańczaniem powierzchni. Poza tym po prostu nie sprawdzają się w przypadku większych konstrukcji budowlanych.

Szalunki budowlane ze sklejki lub też systemowe to oczywiście droższe w zakupie rozwiązania, jednak pozwalają one przyspieszyć prace na budowie i znacząco podnoszą ich jakość. Warto mieć też na uwadze, że wynajem szalunków systemowych to obecnie porównywalny koszt do ceny zakupu sosnowych desek oraz kosztów robocizny związanej z wykonaniem deskowania.

Profil działalności firmy

Zastanawiając się nad zakupem lub wynajmem szalunków budowlanych, należy wciąć pod uwagę także charakter swojej działalności: czy budujemy wyłącznie domy jednorodzinne, a może przeciwnie – stawiamy głównie duże obiekty? Jeśli realizowane przez nas inwestycje są zróżnicowane, być może w celach optymalizacji kosztów bardziej będzie opłacał się wynajem. Pozwoli on każdorazowo dopasować rozwiązania do konkretnej inwestycji. Poza tym niekiedy może nie opłacać nam się regularne ponoszenie kosztów za przechowywanie blatów, dźwigarów i innych elementów.

Na koniec warto wziąć też pod uwagę fakt, że w wypożyczalni Togaj zapewniamy naprawdę krótki czas oczekiwania na wypożyczone elementy, a wielu naszych klientów skorzystać może z bezpłatnego transportu oraz rabatu na wynajem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *